Restauracja lalala

Nietypowa restauracja w Sopocie

Restauracja sopocka Lalala to z pewnością jedno z najbardziej oryginalnych miejsc w całym Trójmieście. Warto ją odwiedzić – nie tylko dla pysznych, serwowanych przez nią dań, ale przede wszystkim ze względu na jej niezwykły wystrój. Drugiego takiego lokalu nie ma w całej Polsce.

Mieści się on na ulicy Rzemieślniczej 42. Wnętrze Lalala jest urządzone nie tylko bardzo nowatorsko, ale i stylowo. Restauracja wygląda jak nieco mroczny hotel, przy czym każdy z jego pokoi urządzony jest inaczej – jest tu pokój minimalistyczny, biały, bajkowy… Całość robi wrażenie dość surrealistyczne, ale o to właśnie twórcom tego miejsca zapewne chodziło. Lalala dysponuje dużym ogrodem dla gości. W jego centrum stoi charakterystyczna, podświetlana, różowa łania – tak najszybciej rozpoznamy to miejsce z zewnątrz. Jednak obok lokalu nie sposób po prostu przejść bez zwrócenia na niego uwagi, bo oryginalny jest tu niemal każdy detal. Tak czy inaczej, Lalala nie ma ma nic wspólnego z typowo nadmorskimi barami – nie jest to ani klasyczna, elegancka restauracja (choć elegancji odmówić jej nie można), ani smażalnia ryb, ani nic stylizowanego na klimat portowy. Przypomina raczej dekadenckie bary rodem z Krakowa czy Poznania. Dzięki temu jednak ma rzeszę wiernych fanów, a i turyści, którzy przypadkowo tu zbłądzą, mogą na moment oderwać się od typowej, trójmiejskiej stylistyki.

Na uwagę zasługuje tutejsza kuchnia. Widać wyraźnie, że obsługa i tu sili się na dużą oryginalność. Dania podawane są na jak najbardziej wymyślne sposoby, nawet zwykły kotlet na półmisku wkomponowany jest w symetrycznym, artystycznym stylu. Do wybory mamy szereg mięs, zup i potraw typowo wegetariańskich. Do południa można tu też zjeść obfite i niekoniecznie bardzo drogie śniadanie – goście szczególnie chwalą sobie tutejsze omlety i naleśniki.

W restauracji odbywają się też cykliczne koncerty muzyki nietypowej – niszowej: rockowej, elektronicznej, eksperymentalnej. Można jej posłuchać przy dobrym drinku lub kieliszku wina – wybór ich jest ogromny, a regularnie odbywają się też ich specjalne degustacje. Za dnia z kolei Lalala jest idealnym miejscem na wszystkie „typowe” czy wręcz rodzinne imprezy, w tym kameralne wesela, komunie, jubileusze. O ile tylko jesteśmy w stanie zaakceptować jej odważny wygląd, ale z tym większość gości podobno nie ma problemu.