Jak z bajki-Krzywy Domek

Światu najwięcej barw dodają ludzie kreatywni i nie bojący się wprowadzić swoich pomysłów w życie. Jednym z takich „upiększaczy” świata jest Krzywy Domek, stojący przy ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli przy jednej z najpopularniejszych ulic Sopotu (odpowiednik zakopiańskich Krupówek).

Krzywy Domek to dzieło projektantów-architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Oni, jako ludzie otwarci na inne pomysły, tworząc projekt budynku, inspirowali się rysunkami Pera Dahlberga i Jana Marcina Szancera – przyjaciela Jana Brzechwy. Ich surrealistyczny styl przywodzi na myśl najbardziej zwariowane sny i fantazje, które w pełni przyjmuje tylko dziecko i artysta właśnie. Wspomniani wcześniej architekci pokazali, że łącząc kreatywność i ścisły umysł, tworzy się najciekawsze rzeczy.

Pierwsze wrażenie, jakiego można doświadczyć podczas podziwiania Krzywego Domku to… oczopląs. Człowiek czuje się jak pijany, albo co najmniej niewyspany i to chyba jedno z najzabawniejszych doświadczeń związanych z patrzeniem na ten dziwny budynek.

Teraz trochę faktów: Domek jest inwestycją firmy Rezydent – tej samej, która trzyma pieczę nad sprawnym funkcjonowaniem Hotelu Rezydent. Poza ciekawym wyglądem, atrakcja przy ul. Monte Cassino 53 spełnia wiele innych funkcji. W Krzywym Domku odbywają się spotkania biznesowe, ponieważ mieszczą się w nim biura wielu firm.

Osoby, których nie interesuje biznes, a relaks również znajdą coś dla siebie, ponieważ Domek zawiera w sobie kilka gabinetów kosmetycznych, lekarskich, jak również sklepy. Wiemy zatem mniej więcej, co dzieje się za „pijanymi” ścianami w ciągu dnia, warto teraz przekonać się, czym zaskoczy nas dziwaczne miejsce wieczorem.

A zaskoczy rozmaitymi klubami i pubami, w których zakazane jest słowo: „nuda”. Jeśli poczujesz się głodny, tu też zasmakujesz pysznych potraw. Domek jest na tyle nietypowy, że portal Village of Joy w rankingu 50. najdziwniejszych budynków świata umieścił sopocki budynek na 1. miejscu zestawienia. Nie ma się czemu dziwić – magia i bajkowość płynąca z Krzywego Domku udziela się przecież nie tylko polskim turystom.