Na granicy-Ergo Arena

Podziwiasz Serja Tankiena?

Masz sentyment do Pet Shop Boys?

A może tęsknisz za zobaczeniem na żywo legendarnego Iron Maiden?

Już w te wakacje (i nie tyko) można było przebierać w koncertach i wydarzeniach artystycznych – wystarczy przyjechać/przyjść na Plac Dwóch Miast 1, na granicę Sopotu i Gdańska, w miejsce znane wielu Polakom i zagranicznym artystom, a mowa teraz o Ergo Arenie. Jedna z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce i Europie, mogąca pomieścić 11 000 widzów, a bierzemy jedynie pod uwagę miejsca siedzące.

Razem z miejscami stojącymi na hali pojawić się może nawet 15 000 osób żądnych przeżyć kulturalnych i sportowych. Jeżeli jesteś fanem sportów zespołowych, takich jak koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna – nie może Cię zabraknąć na Placu Dwóch Miast 1. Ergo Arena organizuje również pokazy sportów walki i mecze hokejowe.

Dla większego zaskoczenia warto wspomnieć o windsurfingu – tak, tak, to nie żarty. Hala została zaprojektowana w taki sposób, aby można było w niej organizować najbardziej wymagające rozgrywki i, jak widać, plan się realizuje. Sport to zdrowie, ale dla duszy również coś się znajdzie. Idealna akustyka, specjalistyczny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy stanowią świetne tło dla wszelkiego rodzaju imprez muzycznych i przedstawień teatralnych.

Dzięki pełnemu sprzętowi w hali organizowane są spotkania biznesowe, przyjęcia, gale i konferencje. Prawdopodobnie nie ma wydarzenia, którego Ergo Arena nie mogłaby zorganizować. Obok hali łódzkiej (Atlas Arena) i katowickiej (Spodek), hala sopocka jest najbardziej zaawansowanym technicznie obiektem sportowo-widowiskowym. Mieszkańcy Polski Północnej nie muszą już jechać pociągiem ponad 10 godzin, aby zobaczyć ulubiony zespół czy drużynę.

Takiego obiektu potrzebował Sopot. Z „wielkiej trójki” hal widowiskowych Ergo Arena jest najmłodsza – została otwarta w 2010 roku, ale dzięki temu została wyposażona od początku w najnowsze rozwiązania techniczne. Poza imponującym wyposażeniem hala posiada rozbudowane systemy bezpieczeństwa (system inteligentnego budynku, ostrzegania awaryjnego) i, co ważne, została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek stojący na granicy miast oferuje nieograniczone możliwości.